WYLOTY Z POLSKI

  GDAŃSK

> Barcelona(Girona), Bournemouth, Cork, Coventry,  Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Glasgow, Hamburg, Kolonia, Liverpool, Londyn, Malme, Sztokholm, Torp, Turku

  KATOWICE

> Ateny, Barcelona, Belfast, Bourgas, Bruksela, Cork, Coventry, Doncaster-Sheffield,   Dortmund, Frankfurt, Glasgow-Prestwick, Kolonia, Kreta, Liverpool, Londyn (Gatwick),(Lutton),  Mediolan, Oslo, Paryż, Rzym, Sztokholm

  KRAKÓW z Katowic

  POZNAŃ

> Doncaster-Sheffield, Dortmund, Glasgow, Londyn

  WARSZAWA

> Belfast, Bourgas, Bruksela, Budapeszt, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Durham, Glasgow, Goteborg, Grenoble, Korfu, Liverpool, Londyn, Malmo, Oslo, Paryż, Sztokholm

  WROCŁAW

> Doncaster-Sheffield, Dortmund, Londyn(Luton)

 

OGRANICZENIA:

> Gdańsk-Barcelona(Girona)

 od 14.06.2008

> Gdańsk-Bournemouth

 od 15.03.2008

> Gdańsk-Coventry

 od 15.03.2008

> Gdańsk-Goteborg

 od 15.03.2008

> Gdańsk-Torp

 od 31.01.2008

> Gdańsk-Turku

 od 2.04.2008

> Katowice-Londyn(Gatwick)

 od 31.01.2008

> Poznań-Doncaster-Sheffield

 od 31.01.2008

> Poznań-Glasgow-Prestwick

 od 31.01.2008

> Warszawa-Doncaster-Sheffield

 od 1.04.2008

> Wrocław-Doncaster-Sheffield

 od 2.02.2008

> Wrocław-Londyn(Luton)

 od 31.01.2008

 

 

  SAMOLOTY   (ilość)

  AIRBUS A320   (9)
   - 180 miejsc

  OBSŁUGA

  CATERING  zdjęcia >>

 

 

Bilety lotnicze         Wizz Air    

Tanie linie lotnicze Wizz Air.

wizzair tanie linie lotnicze

  Połączenia w Europie

wizzair siatka połączeń

    Bagaż podręczny

Pasażer może wnieść na pokład jeden bagaż podręczny o wadze nie przekraczającej 10kg i ogólnych rozmiarach nie przekraczających 115cm (55x20x40 cm). Jeżeli waga lub rozmiary bagażu podręcznego przekraczają wyżej określone limity, bagaż zostanie przewieziony w luku bagażowym samolotu i będzie traktowany jak bagaż rejestrowany.
Oprócz bagażu podręcznego, pasażer może wnieść na pokład następujące przedmioty:

 > małą torbę podręczną;
 >  płaszcz lub koc;
 >  parasol lub laskę;
 >  mały aparat fotograficzny, kamerę wideo lub lornetkę;
 >  telefon komórkowy;
 >  materiały do czytania w czasie lotu;
 >  dla dzieci poniżej drugiego roku życia: jedzenie, składany wózek dziecięcy, małe łóżeczko dziecięce;
 >  kule dla osób niepełnosprawnych.

Przedmioty przekraczające wyznaczony limit zostaną przyjęte jako bagaż rejestrowany. Jeżeli dozwolona ilość bagażu zostanie przekroczona, nadbagaż zostanie przewieziony w luku bagażowym za odpowiednią opłatą.
Pasażerowie odlatujący z portów lotniczych w Londynie mogą mieć przy sobie wyłącznie jedną sztukę bagażu podręcznego. Jedna sztuka bagażu oznacza, między innymi: torebki damskie, walizki na komputer, parasole, torby z zakupami itp. Pasażerowie posiadający więcej niż jedną sztukę bagażu podręcznego nie zostaną przepuszczeni przez kontrolę bezpieczeństwa. Będą oni musieli przepakować bagaż lub pozbyć się dodatkowych sztuk bagażu podręcznego.

   Bagaż rejestrowany

Każdemu pasażerowi przysługuje prawo przewozu  bagażu  rejestrowanego (umieszczanego w luku bagażowym) o wadze do 20 kg bez dopłat za nadbagaż.

Za przewóz każdej sztuki bagażu rejestrowanego o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg na osobę należy zapłacić:
 > 3 euro - jeżeli opłata zostanie wniesiona w trakcie rezerwacji online (5 euro dla przelotów po 29.03.2008)
 > 6 euro - jeśli opłata zostanie wniesiona w późniejszym terminie - przez telecentrum lub na lotnisku (10 euro dla przelotów po 29.03.2008)

Podczas rezerwacji należy zaznaczyć ilość sztuk bagażu, którą pasażer zamierza zarejestrować oraz uiścić odpowiednią opłatę. Jeżeli pasażer będzie przewoził mniejszą ilość sztuk bagażu niż ilość za którą zapłacił, opłata za bagaż nie będzie zwrócona.

   Nadbagaż

Jeżeli zaś waga bagażu rejestrowanego przekracza 20 kg, należy przy odprawie uiścić opłatę 8 euro za każdy kilogram nadbagażu.

   Pierwszeństwo odprawy

Usługa pierwszeństwa odprawy umożliwia pasażerom szybsze wejście na pokład samolotu i tym samym skorzystanie z większego wyboru miejsc. Obecnie ta opcja jest dostępna w cenie
5 euro na lotniskach w London-Luton, Gdańsku i Budapeszcie. Wizz Air będzie rozszerzał usługę na innych lotniskach w ramach swojej sieci, będzie ona dostępna także przy zakupie biletów przez  internet.
Zasada bezpłatnego pierwszeństwa odprawy pasażerów z małymi dziećmi oraz osób niepełnosprawnych pozostaje niezmienna.

  Dodatkowe przestrzeń na nogi

Usługa zapewnia możliwość skorzystania z rezerwacji komfortowych miejsc z dodatkową przestrzenią na nogi usytuowanych w 12 i 13 rzędzie przy wyjściach awaryjnych. Opcja dostępna po 29 października 2007 roku na wszystkich trasach, jednak nie dla wszystkich pasażerów. Nie możesz być otyły, w ciąży, ani podróżować z niemowlęciem. Musisz mieć powyżej 15 lat, być pełnosprawnym i znać język angielski.

Usługa jest dostępna dla osób kupujących bilety za pośrednictwem strony internetowej. Cena usługi w momencie rezerwacji biletu wynosi 20 zł, natomiast przy zakupie za pomocą call center lub na lotnisku - 40 zł.

  Darmowe przejazdy

Wszyscy pasażerowie podróżujący liniami Wizz Air mają możliwość darmowego przejazdu pociągiem z lotniska. Promocja obowiązuje na loty do Glasgow (Prestwick).

Pasażerowie mogą korzystać z darmowych przejazdów w przypadku lotów z i do Katowic (do 5 marca 2008 r.) i Poznania (do 20 lipca 2008 r.).

Z promocji można skorzystać jedynie w dniu przelotu. Aby otrzymać voucher na darmowy przejazd wystarczy przedstawić potwierdzenie zakupu biletu lotniczego (z logiem Wizz Air) w biurze sprzedaży First ScotRail albo w biurze informacji na lotnisku w Glasgow. Każdy pasażer Wizz Air otrzymuje voucher na przejazd do dowolnego miejsca w Szkocji. Voucheru na bilet nie można odebrać w pociągu.

Z kolei pasażerowie podróżujący liniami Wizz Air z i na lotniska Gdańsk (Rębiechowo) i Warszawa (Okęcie) mogą kupić bilet na pociąg z 50% zniżką. Aby dokonać zakupu biletu w promocyjnej cenie wystarczy podczas jego zakupu pokazać potwierdzenie lotu oraz dokument ze zdjęciem.

Wizz Air wspólnie z firmą przewozową Matuszek uruchomiły transfery z katowickiego lotniska do centrum Krakowa. Bilet na przejazd busem do Krakowa można zarezerwować wraz z biletem lotniczym  do Katowic w jednej transakcji.

Koszt przejazdu w jedną stronę na trasie lotnisko – centrum Krakowa wynosi 13,5 EUR  natomiast w obie strony 27 EUR.  Wszystkie busy oznaczone są logiem Wizz Air.

Niedawno Wizz Air stworzył pasażerom możliwość darmowego przejazdu wahadłowym autobusem do Doncaster Sheffield.

  Info

Wizz Air to największe pod względem ilości przewiezionych pasażerów niskokosztowe linie lotnicze w Europie Środkowej. Firma posiada bazy na Węgrzech i w Polsce. Siedziba główna znajduje się w Budapeszcie na Węgrzech.

Wizz Air  rozpoczął działalność w maju 2004 roku. Obsługuje:

- 17 krajów
- 48 destynacji
- 87 tras

W 2005 roku z usług Wizz Air skorzystało 1 889 608 pasażerów.

Obecnie flota firmy składa się z 13 samolotów Airbus A320. Liczba samolotów będzie rosła wraz z realizacją zamówienia na kolejne samoloty Airbus A320.

wizzair tanie linie lotnicze


 

 

  Destynacje z Polski

Belgia, Bułgaria, Francja, Finlandia,  Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Węgry, Włochy, Wielka Brytania

 

REZERWUJ

 

  Destynacje

Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia,  Polska, Rumunia, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Wielka Brytania

 

REZERWUJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 CERTYFIKATY

- JAR OPS

- JAR-145

zgodne z normami Unii Europejskiej