ARCHIWUM

  2007

- styczeń
- luty
- marzec
- kwiecień
- maj
- czerwiec

  2006

- styczeń
- luty
- marzec
- kwiecień
- maj
- czerwiec
- lipiec
- sierpień
- wrzesień
- październik
- listopad
- grudzień

  2005

- grudzień


 

 

 

 

 

 

 

Aktualności - archiwum: lipiec 2006 

 

  2006-07-31    Centralwings

Promocja - ubezpieczenie gratis

Od 31 lipca do 6 sierpnia 2006 rezerwując bilet w liniach lotniczych Centralwings otrzymać można za darmo 3-dniowy pakiet ubezpieczeniowowy.
Darmowy, 3-dniowy pakiet ubezpieczeniowowy obejmuje między innymi:
 > koszty leczenia poniesione w następstwie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, który wystąpił w okresie trwania umowy ubezpieczenia
 > bagaż w trakcie podróży
 > koszty anulowania biletu lotniczego, jakimi Ubezpieczony byłby obciążony przez Centralwings, w przypadku anulowania przez Ubezpieczonego biletu lotniczego, przed planowaną datą wylotu.

W przypadku gdyby istniała potrzeba ubezpieczenia się na okres dłuższy niż 3 dni, wraz z biletem lotniczym wykupić można ubezpieczania na preferencyjnych warunkach:
10 dni - 36 zł
28 dni - 48 zł

  2006-07-27     British Airways

Do Anglii od 50 zł

7 lipca 2006 roku linie lotnicze Bitish Airways wprowadziły nowe taryfy na połączenie Kraków-Londyn Gatwick. Cena biletu za przelot w jedną stronę zaczyna się teraz już od 50 zł.


Jak zapewnia przewoźnik jest to propozycja na stałe. Do marca 2007 roku na połączeniu z i do Londynu linia udostępni 30 tysięcy miejsc w najbardziej korzystnej cenie.

W ramach nowej oferty obowiązuje ten sam standard usług British Airways. W cenę biletu wliczone są catering, bezpłatny przewóz bagażu rejestrowanego do 23 kg oraz dwóch toreb bagażu podręcznego. Podróżny może dokonać wyboru miejsca w samolocie on-line oraz skorzystać ze specjalnego serwisu dla rodzin.
 

  2006-07-26    Centralwings

Na wyspy brytyjskie od 19zł

Linie Centralwings proponują loty do Wielkiej Brytanii i Irlandiii od 19zł  + stała opłata pasażera! Oferta obejmuje przeloty do: Londyn-Gatwick, Londyn-Stansted, Edynburga, Shannon, Cork, Dublina.

Wyloty z  Gdańska, Katowic, Wrocławia, Krakowa lub Warszawy. Liczba miejsc jest ograniczona.

  2006-07-22     Alitalia

Opłaty za bilet papierowy

Włoski przewoźnik Alitalia wprowadza nowe zasady dotyczące wystawiania biletów elektronicznych i papierowych do wszystkich portów lotniczych obsługiwanych przez linię.

Bilety papierowe będą nadal dostępne, jednak aby pokryć koszty administracyjne związane z ich wystawianiem, od 1 sierpnia 2006 roku przewoźnik pobierać będzie opłatę w wysokości 150 PLN za bilet powrotny lub 75 PLN za bilet w jedną stronę na wszystkie połączenia.

  2006-07-21     SkyEurope

Promocja - "Babie lato za 1/2 ceny"

Linie lotnicze SkyEurope   przygotowały nową promocję.

Zasady promocji:
rezerwacja: do 30 lipca 2006
podróż: 4 wrzesień - 28 październik 2006
cena: 50% ceny (zniżka jest naliczana automatycznie)
oferta ważna na połączenia z Krakowa:
Kraków (Balice) - Birmingham
Kraków (Balice) - Bruksela
Kraków (Balice) - Londyn (Stansted)
Kraków (Balice) - Manchester
Kraków (Balice) - Mediolan (Bergamo)
Kraków (Balice) - Rzym (Fiumicino)
Kraków (Balice) - Turyn
promocja dotyczy opłaty za bilet, bez opłat lotniskowych i podatków
Promocja ważna przy rezerwacjach internetowych (przy rezerwacji przez call center pobierana jest opłata).
Liczba biletów w promocji ograniczona.
W przypadku jakiejkolwiek zmiany terminu lotu pasażer traci przywileje związane z promocyjną taryfą.
Rezerwacje dokonane podczas promocyjnej oferty podlegają ogólnym warunkom i zasadom przewozu.

  2006-07-21     Varig

Zagrożenie bankructwem

Brazylijski przewoźnik Varig odwołuje coraz więcej lotów. Od wtorku realizowane są jedynie 3 spośród 22 połączeń do Londynu, Frankfurtu i Miami. Razem z lotami krajowymi utrzymanych zostało 86 ze 139 połączeń.

Zarówno brazylijskie linie lotnicze jak i zagraniczni przewoźnicy zgodzili się honorować bilety pasażerów Variga, którzy nie mają czym polecieć w zaistniałej sytuacji. Pasażerowie, którzy jednak zdecydują się skorzystać z usług linii, muszą liczyć się z możliwością wystąpienia komplikacji w trakcie podróży.

  2006-07-19     SkyEurope

Włoska kawa na pokładzie samolotów

Linie lotnicze SkyEurope  jako pierwsze na pokład swoich samolotów wprowadzają oryginalną włoską kawę Illy Espresso i Cappuccino.

Nowe Boeingi 737-700 NG zostały wyposażone w najnowsze ekspresy do kawy Icaobucci, które pozwalają na zaparzenie najlepszej jakości, włoskiej kawy na ich pokładach. Personel pokładowy przeszedł specjalne szkolenia z zakresu parzenia kawy i perfekcyjnego jej podania na pokładzie samolotu.

Illy Espresso i Capuccino są podawane na zamówienie, serwowane w porcelenowych filiżankach, z kawałkiem czekolady i szklaneczką wody.

  2006-07-17    Centralwings

Oferta last minute od 99zł

Linie Centralwings przygotowały ofertę na lipcowy wyjazd wakacyjny. Tylko teraz bilety na loty 18 i 21 lipca do Salonik oraz 20 i 27 lipca do Heraklionu dostępne są za jedyne 99zł + stała opłata pasażera! Liczba miejsc jest ograniczona.

  2006-07-12     British Airways

Ułatwienia dla podróżujących z dziećmi

25 lipca 2006 roku British Airways rozszerzy zakres swojej usługi odprawy przez internet również na dzieci i niemowlęta. Rodzice podróżujący z dziećmi będą mogli odprawić siebie i swoje pociechy oraz wybrać miejsce w samolocie korzystając z domowego komputera już 24 godziny przed odlotem.

Usługa dostępna jest również w Polsce (przewoźnik obsługuje trasy Kraków-Londyn i Warszawa-Londyn). Już na lotnisku, z wydrukowanym wcześniej boarding pass'em rodzina będzie mogła od razu udać się do punktu szybkiej odprawy bagażowej "Fast Bag Drop", a następnie do odprawy bezpieczeństwa.

Do 24 godzin przed odlotem rodzice lub osoby podróżujące z dziećmi mogą zamówić dla nich również specjalny posiłek serwowany w czasie lotu. Zamówienie - identycznie jak przy odprawie internetowej - będzie można złożyć przez internet.

Linia zapewnia, że złożenie zamówienia jak również system odprawy jest łatwy w użyciu i prowadzi klienta "krok po kroku". Usługa odprawy dla dzieci i niemowląt będzie dostępna na 97% tras z Wielkiej Brytanii.

  2006-07-09    Centralwings

Promocja -10 000 biletów za 1zł

Ostatnie mecze Mistrzostw Świata objętych promocją zakończyły się wynikiami: Niemcy - Portugalia 3-1 i Włochy - Francja 6-4. W związku z tym, do końca poniedziałku 10 lipca, w sprzedaży znajduje się 10000 biletów za 1 ZŁ/EUR/GBP plus stała opłata pasażera.

  2006-07-07    Centralwings

Tańsze parkingi dla pasażerów Centralwings

Pasażerowie Centralwings otrzymują specjalną zniżkę, sięgającą nawet do 50%, na parkingach przy lotniskach w całej Polsce.
Warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie wydrukowanego potwierdzenia rezerwacji lotu Centralwings podczas płatności za postój (w momencie wyjazdu z parkingu, po powrocie).

Lista parkingów udzielających rabaty:

WARSZAWA - Szyszkowa 45 -  30% zniżki.
Przy postojach dłuższych, niż jedna doba również transfer na lotnisko jest GRATIS.

WROCŁAW - parking ParkInvest przy lotnisku Wrocław Strachowice oferuje pasażerom Centralwings 25% zniżkę.

KRAKÓW - parking „Błękitny” przy lotnisku Balice - 30% zniżki.
Za pierwszą dobę to jedyne 14 zł, za każdą następną już tylko 7 zł. Parking znajduje się przy stacji benzynowej „Rymar”. Jadąc od strony autostrady zobaczysz go po lewej stronie, tuż przed lotniskiem.

GDAŃSK - port lotniczy Rębiechowo -  50% zniżki na parkingu „Niebieskim".

KATOWICE -  Pyrzowice - 50% zniżki w sezonie letnim (od maja do końca września)

  2006-07-05     SkyEurope

Promocja - 250 000 miejsc za jedyne 1 zł

Linie lotnicze SkyEurope przygotowały nową promocję obejmującą loty z zimowej siatki połączeń.

Warunki promocji:
 - rezerwacja: 5 - 16 lipiec 2006
 - podróż: 1 październik - 10 grudzień 2006 oraz 15 styczeń - 24 marzec 2007
 - cena: od 1 zł plus podatki i opłaty lotniskowe
Oferta ważna na połączenia z Krakowa.
Promocja nie obejmuje opłat lotniskowych.
Liczba biletów w promocji ograniczona.

  2006-07-01    Centralwings

Zimowy rozkład lotów - ceny biletów od 1zł

Centralwings otwiera zimowy rozkład połączeń.
Z tej okazji w okresie od 30 czerwca do 9 lipca bilety na wybrane loty z rozkładu zimowego będą dostępne za 1 PLN, 1 EUR lub 1 GBP w zależności gdzie rozpoczyna się Państwa podróż. Do ceny każdego biletu doliczona zostanie stała opłata pasażera (99zł).

 

 

  WARTO PAMIĘTAĆ

Rezerwacja za pośrednictwem internetu jest zawsze najtańszym i najwygodniejszym sposobem zakupu usług. Rezerwacja telefoniczna wiąże się zwykle z naliczeniem dodatkowej opłaty, a często najdroższy jest zakup tradycyjnymi metodami.

NIE PRZEPŁACAJ...